Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Mini Earthball
Ultimele subiecte
» Legendele palatului: doctorul Hur Jun
Empress Chun Chu ( 2009 ) I_icon_minitimeDum Noi 30, 2014 9:59 pm Scris de mariea2001

» Dragoste si pedeapsa - online - ep.06-10
Empress Chun Chu ( 2009 ) I_icon_minitimeDum Feb 09, 2014 7:15 am Scris de jenionica

» ASI-Împotriva destinului
Empress Chun Chu ( 2009 ) I_icon_minitimeMier Dec 25, 2013 12:16 pm Scris de andrutza6600

» Dragoste si pedeapsa
Empress Chun Chu ( 2009 ) I_icon_minitimeVin Iul 12, 2013 7:17 pm Scris de yunoz

» Dragoste si pedeapsa - online - ep.51-55
Empress Chun Chu ( 2009 ) I_icon_minitimeDum Iun 23, 2013 1:37 am Scris de mirela

» MTVCLICK.com
Empress Chun Chu ( 2009 ) I_icon_minitimeMar Mai 07, 2013 12:13 am Scris de tero25

» Dragoste si pedeapsa - online - ep.11-15
Empress Chun Chu ( 2009 ) I_icon_minitimeJoi Mai 02, 2013 5:39 am Scris de cristina filip

» Dragoste si pedeapsa - online - ep.56-60
Empress Chun Chu ( 2009 ) I_icon_minitimeMier Mai 01, 2013 1:25 am Scris de alinuta

» Princess Ja Myung ( 2009 )
Empress Chun Chu ( 2009 ) I_icon_minitimeLun Apr 22, 2013 6:45 am Scris de Admin

Arată adresa IP
Locatia

Sign by Danasoft - Get Your Sign

free Live Traffic
Free flag counter
visitors by country counter
flag counter
Registrazione motori
registrazione sito Submitdomainname.com
TraficAutomat
EnterClick promovarea online

Empress Chun Chu ( 2009 )

In jos

Empress Chun Chu ( 2009 ) Empty Empress Chun Chu ( 2009 )

Mesaj Scris de Admin Sam Mai 14, 2011 11:12 am

~~ Empress Chun Chu ( 2009 ) ~~ Empress Chun Chu ( 2009 ) ~~ Empress Chun Chu ( 2009 ) ~~ Empress Chun Chu ( 2009 ) ~~ Empress Chun Chu ( 2009 ) ~~ Empress Chun Chu ( 2009 ) ~~ Empress Chun Chu ( 2009 ) ~~


Empress Chun Chu ( 2009 ) 116364059461242535

Empress Chun Chu ( 2009 ) Info


Title: 천추태후 / Cheon Chu Taehu / Empress Chun Chu
Also known as: The Iron Empress / Empress Chun Choo
Chinese title : 千秋太后
Genre: Historical
Episodes: 78
Broadcast network: KBS2
Broadcast period: 2009-Jan-1 to 2009-Sep-27

Production Credits

Screenwriter: Son Young Mok, Lee Sang Min (이상민), Kang Young Ran (강영란)
Chief Producer: Kim Won Yong
Producer: Jin Hyung Wook
Director: Shin Chang Suk, Hwang In Hyuk (황인혁)



Empress Chun Chu ( 2009 ) Cast


Chae Si Ra as Empress Chun Chu
Kim So Eun as young Chun Chu
Kim Suk Hoon as Kim Chi Yang
Choi Jae Sung as Gang Jo
Lee Duk Hwa as General Kang Kam Chan
Lee In as Mok Jong (The 7th King; the empress’s son with the 5th king)
Park Ji Bin as Wang Song / Prince Gae Ryeong



Empress Chun Chu ( 2009 ) Synopsis


Povestea începe în timpul domniei lui Gyeongjong, nepotul marelui Taejo, care a unificat cele Trei regate.
Suntem în jurul anului 980, în Goryeo, care este condus de Gyeongjong, un tânăr petrecăreţ, beţiv şi afemeiat. Deşi, în copilărie, fusese un copil bun, amintirea morţii părinţilor şi coşmarurile care îl bântuie, l-au făcut „puţin nebun”.
Însă puterea dragostei şi naşterea Prinţului Moştenitor îl schimbă radical. Totul se datorează noii împărătese. Deşi iniţial, fusese doar o căsătorie aranjată cu verişoara lui, Prinţesa Chun Chu, iubirea care se înfiripă între ei, reuşeşte să-i vindece rănile. Este cam târziu însă, pentru că boala care îl macină îl face să nu poată să-şi respecte promisiunea dată ei, de a o proteja pe ea şi pe fiul lor.
După moartea lui Gyeongjong, împărăteasa văduvă Honae, rămâne şi fără fiul său, pe care i-l ia fratele ei, noul împărat Seongjong, de teama influenţei prea mari pe care o avea împărăteasa văduvă şi din cauza unui prezicător. Împărăteasa se vede pusă în postura de a alege între a sta cu fiul ei (renunţând la orice viaţă publică şi de a-şi apăra regiunea natală (fostul Goguryeo) care era ameninţat de descendenţii Silla.

Serialul istoric de dragoste ” Empress Chun Chu”, pe parcursul a 80 de episoade, spune povestea Împărătesei de fier din timpul dinastiei Goryeo, care este presărată cu escapadele sângeroase ale unei femeie-războinic. Rolul Împărătesei de fier este jucat de actrita Chae Si-ra.

Chae, frumusetea felină care a încântat audienţa în “Emperor of the Sea”, interpretează rolul unei nemiloase amazoane. “Bărbaţii au jucat tot timpul rolurile liderilor, în dramele istorice”, a declarat Chae, la o conferinţă înainte de lansarea serialului. “Acum, cred că este timpul pentru femei să facă asta şi această dramă va arăta oamenilor că a existat un lider curajos şi minunat de sex feminin, în timpul dinastiei Goryeo…”

De temut, ar fi o descriere mai exactă a eroinei, care a fost denumită Împărăteasa de Fier. Ea a domnit ca regent în timpul fiul ei, Mok Jong, al şaptelea rege al dinastiei Goryeo..
Hotărâtă să realizeze obiectivele sale ambiţioase pentru regatul Goryeo, ea îmbracă armura, luptă împotriva cotropitorilor străini şi renunţă la tot în dorinţa de a-i creşte puterea. Publicul este invitat să-i urmărească transformarea într-un războinic rece.

Serialul nu este tot numai sânge şi lupte. Împărăteasa are o poveste de dragoste cu Kim Chi-yang (Kim Seok-hun), un descendent al familiei regale Silla, care o seduce de dragul câştigurilor teritoriale, dar apoi ajunge să se îndrăgostească de ea. Dar relaţia de dragoste/ură se termină, de obicei, catastrofal.
În cele mai multe drame istorice sunt prezentate în continuare imagini de persoane de sex feminin docile; femeia ca un subordonat care dă naştere la copii sau un tactician politic care ia parte la conspiraţii şi cauzează războaie interne în palat.
Acum însă vorbim despre împărăteasa, care este incompatibilă cu imaginile cunoscute anterior ale femeilor din istorie. Împărăteasa de Fier este nepoata lui Wang Gun, primul împărat al Goryeo. Ea a moştenit viziunea bunicii sale, precum şi Marele Spirit. Împărăteasa luptă împotriva duşmanilor care încearcă să distrugă Goryeo şi scapă de fratele ei, de fiul şi chiar de iubitul ei, pentru binele imperiului.




Episoadele le veti gasi aici:


Empress Chun Chu ( 2009 ) Etczg6


**Download Empress Chun Chu ( 2009 )**


Empress Chun Chu ( 2009 ) Enjoy0
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 2746
Reputatie : 24
Data de inscriere : 15/04/2011

https://filme-seriale.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum